Aktualności - archiwum 2015

Kolęda 2016

W sobotę 2 stycznia rozpoczynamy Duszpasterskie Nawiedziny Rodzin zwane Kolędą. Jest to szczególny czas odwiedzin kapłana z Bożym Błogosławieństwem, jak również poznania radości i trosk naszych rodzin. W soboty kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 10.00, a pozostałe dni o godz. 16.00. Ze względu na kolędę Msze Święte od 4 stycznia do końca stycznia w dni powszednie o godz. 8.30. Przeczytaj całą treść »

2015-12-28 | RobertR

Zakończenie roku 2015 i rozpoczęcie 2016

W czwartek 31 grudnia Msza Święta na zakończenie roku w Opławcu o godz. 18.00, podczas których dziękować będziemy Bogu za wszystko, co przez Jego dobroć i miłość otrzymaliśmy, jednocześnie przepraszając za to wszystko, co nas od Niego oddalało. Po Mszy Świętej nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Serdecznie wszystkich na wspólną modlitwę w ostatnim dniu tzw. starego roku zapraszamy. W piątek 1 stycznia Uroczystość Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św. Przeczytaj całą treść »

2015-12-27 | RobertR
673_2274.jpg

Fotorelacje z Rorat, Mikołaja i poświęcenia obrazu

Można już obejrzeć trzy nowe fotorelacje, linki do galerii znajdują się w szczegółach. Przeczytaj całą treść »

2015-12-22 | RobertR

Świąteczna Spowiedź Święta

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia pragniemy nade wszystko nie zapomnieć o tym, co jest istotą naszego życia duchowego, a mianowicie o czystości naszej duszy. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do skorzystania z sakramentu pojednania w sobotę 23 grudnia. Spowiadać będziemy wraz z zaproszonymi kapłanami od godz. 17.00 do 18.00. Przeczytaj całą treść »

2015-12-13 | RobertR

Świąteczne zmiany w godzinach odprawiania Mszy św.

W I Dzień Świąt 25 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 10.00 w Smukale. Natomiast w Opławcu Msza Św. z godz. 8.00 przeniesiona jest na godz. 10.00. Przeczytaj całą treść »

2015-12-13 | RobertR

Za tydzień rozpoczynamy roraty

Następna niedziela 29 listopada jest już pierwszą niedzielą Adwentu. Przygotujmy się, aby ten czas oczekiwania na przyjście Chrystusa był dla nas czasem wyciszenia i pogłębiania naszej wiary. Już dzisiaj zachęcam wszystkich, a szczególnie dzieci do przychodzenia na Msze Św. roratnie, które będą sprawowane w każdym tygodniu Adwentu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski, tematem tegorocznych rorat jest „Chrzest Św. Jako źródło Miłosierdzia.” Przeczytaj całą treść »

2015-11-22 | RobertR

Zakup obrazu Jezusa Miłosiernego

Od 8 grudnia rozpoczynamy w Kościele, z inicjatywy Papieża Franciszka, nowy rok liturgiczny jako rok miłosierdzia. Ambasadorką Bożego Miłosierdzia na cały świat jest siostra Faustyna. To właśnie jej Jezus Chrystus objawiając się, przekazywał prawdę o Bożym Miłosierdziu i poprosił ją, aby został namalowany obraz przedstawiający Jezusa Miłosiernego. W bocznej kaplicy Chrztu Św., w której poprzednio znajdowało się tabernakulum, planujemy umieścić obraz Jezusa Miłosiernego. Dlatego został zamówiony w Krakowie u artysty Adama Suzina obraz Jezusa Miłosiernego, który najwierniej odtwarza wizerunek Jezusa Miłosiernego. Jeśli są osoby, które chciałaby być fundatorami tego obrazu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Cena obrazu to ok. 6 tys. zł. Przeczytaj całą treść »

2015-11-21 | RobertR

Święto Matki Boskiej Miłosierdzia

Jutro 16 listopada w Kościele obchodzimy Święto MB Miłosierdzia, którą w naszej ojczyźnie czcimy w obrazie MB Ostrobramskiej. Tego dnia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, podczas której modlić się będziemy o potrzebne łaski w pracy duszpasterskiej z okazji urodzin i imienin patrona Św. Grzegorza. Zapraszamy przedstawicieli różnych grup, jak i wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy. Przeczytaj całą treść »

2015-11-13 | RobertR
2015-11-13 | RobertR

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Rozpoczął się 34. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, w ramach którego odbędzie się kameralny koncert pamięci Ks. Prałat Stefana Brylla. Koncert odbędzie się 14 listopada w sobotę o godz. 16.00 w kościele Ewangelicko-Metodystycznym przy ul. Pomorskiej 41. Szczegółowe propozycje wykładów, koncertów i innych spotkań zawarte są na plakacie w gablotce parafialnej. Przeczytaj całą treść »

2015-11-07 | RobertR

Za tydzień Niedziela Powołaniowa

Podczas każdej Mszy Św. uczestniczyć będą klerycy z bydgoskiego seminarium, którzy będą dzielić się świadectwem swojego powołania. Po każdej Mszy Św. zbierać będą ofiary do puszek na seminarium. Przeczytaj całą treść »

2015-11-07 | RobertR

Święto Niepodległości

W środę 11 listopada Święto Niepodległości. Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Pragniemy modlić się we wszystkich kościołach w intencji naszej ojczyzny, dziękując Bogu za tych wszystkich bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. Jednocześnie prosimy dobrego Boga o to, aby przyszłość, którą my współtworzymy była oparta na tradycji i wartościach naszych ojców. Tego dnia nie ma Mszy Św. wieczornej. Przeczytaj całą treść »

2015-11-06 | RobertR

Oddanie kościoła parafialnego na wyłączną własność Bogu

We wszystkich świątyniach Polski w ostatnią niedzielę października obchodzimy dzień oddania kościoła parafialnego na wyłączną własność Bogu, by był on miejscem modlitwy i sprawowania kultu dla wspólnoty parafialnej. W tym dniu pamiętamy w modlitwach o tych wszystkich, którzy trudzili się przy budowaniu naszej świątyni: zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, w szczególności pamiętamy o Ks. Prałacie Stefanie, a dla żyjących prosimy o potrzebne łaski. Przeczytaj całą treść »

2015-10-25 | RobertR

Uroczystości listopadowe

Przypomnienie ważnych informacji organizacyjnych. Przeczytaj całą treść »

2015-10-25 | RobertR

Modlimy się o zdrowie księdza Andrzeja

Ksiądz Andrzej Śliwarski pracujący od lipca w naszej parafii, który tak dobrze wspiera nas swoją posługą, podczas katechezy stracił przytomność, przeszedł udar mózgu oraz zawał serca. Jego stan zdrowia jest bardzo ciężki, dlatego pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Przeczytaj całą treść »

2015-10-18 | RobertR

Światowy Tydzień Misyjny rozpoczyna się dzisiejszą niedzielą

Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Światowy Tydzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o polskich misjonarzach, którzy pracując na różnych kontynentach borykają się z wieloma różnymi problemami i potrzebują naszego wsparcia i modlitwy. Za tydzień (także w naszym kościele) ministranci będą zbierać ofiary na cele misyjne. Przeczytaj całą treść »

2015-10-18 | RobertR
2015-10-18 | RobertR

Liturgiczna rocznica święcenia kościoła i liczenie wiernych

Za tydzień w ostatnią niedzielę października obchodzimy liturgicznie rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Tego dnia odbędzie się także tzw. liczenie wiernych. Przeczytaj całą treść »

2015-10-17 | RobertR

Kalendarzyki diecezjalne - warto zakupić

Są do nabycia kalendarzyki diecezjalne, w których zawarte są informacje o wszystkich parafiach naszej diecezji, wraz z godzinami Mszy Św. i nabożeństw. Cena kalendarzyka 10 zł. Przeczytaj całą treść »

2015-10-17 | RobertR

Rozpoczynamy kolejny cykl katechez

Za dwa tygodnie w trzeci piątek miesiąca, tj. 16 października rozpoczynamy szósty już cykl katechez. W związku z ogłoszonym przez Papieża nowego roku liturgicznego – Rokiem Miłosierdzia i 1050. rocznicą chrztu Polski, tematyka katechez dotyczyła będzie chrztu świętego. Kartki ze szczegółową tematyką katechez są dostępne pod chórem. Przeczytaj całą treść »

2015-10-04 | RobertR

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe

Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30 (oprócz wtorków). Dzieci zapraszam na dziesiątkę różańca na godz. 17.00 w środy. Natomiast w Smukale różaniec w piątki o godz. 17.00. Przeczytaj całą treść »

2015-10-03 | RobertR

Obchodzimy XV Dzień Papieski

Za tydzień 11 października przeżywać będziemy po raz piętnasty w kościele polskim Dzień Papieski, przybliżając osobę i naukę św. Jana Pawła II. W tym też dniu zbierać będziemy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla dzieci z rodzin niezamożnych. Prosimy o wsparcie tego dzieła. Dzień Papieski przeżywać będziemy pod hasłem „Jan Paweł II- patron rodziny”. Bp Jan Tyrawa zaprasza młodzież do kościoła św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności na godz. 13.00 na uroczystą Eucharystię. Dalsze świętowanie Dnia Papieskiego, czyli Karoliada o godz. 16.00 w hali „Łuczniczka”. Przeczytaj całą treść »

2015-10-03 | RobertR

Zbliża się październik

Październik to miesiąc namodlony różańcem. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej, która jest od wieków wielką siłą Kościoła. Przeczytaj całą treść »

2015-09-19 | RobertR
2015-09-18 | RobertR

Rozpoczynamy rok szkolny dziękując Bogu za czas wakacji i wypoczynku

Dziękując Bogu za szczęśliwie przeżyty czas wakacji i wypoczynku, prosimy na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego o Boże błogosławieństwo, abyśmy w tym czasie mieli dużo siły w wypełnianiu nowych wyzwań, a dzieci odpowiednią ilość motywacji do zdobywania wiedzy. We wtorek 1 września, w dniu rozpoczęcia roku szkolno- katechetycznego zapraszamy na godz. 8.00 dzieci i młodzież oraz rodziców i nauczycieli na Mszę Św. rozpoczynającą rok szkolny. W czasie Mszy Św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. Niech nikogo z nas nie zabraknie na Mszy Św. gdzie prosimy dobrego Boga o błogosławieństwo. Przeczytaj całą treść »

2015-08-30 | RobertR
613_2136.jpg

Za tydzień odpust w Smukale oraz Apel przy figurze Matki Bożej

W niedzielę 30 sierpnia o godz. 12.00 Msza Św. odpustowa w Smukale z okazji Uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to jednocześnie Msza Św. dożynkowa, podczas której dziękujemy za zbiory z naszych pól, ogrodów i lasów. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi pochodzący z naszej parafii- ks. kanonik Karol Glesmer, proboszcz parafii w Łobżenicy. Również w przyszłą niedzielę tradycyjnie o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, znajdującej się w Opławcu pod numerem 28. Przeczytaj całą treść »

2015-08-22 | RobertR

Ostatnie dni wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego

Do 25 sierpnia na terenie naszej szkoły czynny jest wakacyjny plac zabaw w godz. od 15.00 do 18.00. Msza Św. rozpoczynająca rok szkolno-katechetyczny będzie sprawowana we wtorek 1 września o godz. 8.00. Przeczytaj całą treść »

2015-08-22 | RobertR
610_2109.jpg

Fotorelacje z Lwowa, festynu oraz spływu

Udostępniliśmy fotorelacje z pielgrzymki do Lwowa, tegorocznego Festynu Rodzinnego oraz pielgrzymki łodziami z ubiegłej niedzieli. Przeczytaj całą treść »

2015-08-19 | RobertR
604_1981.jpg

Już w niedzielę kolejny spływ szlakiem Karola Wojtyły!

W niedzielę 16 sierpnia o godz. 15.00 pielgrzymujemy łodziami po wodach Zalewu Smukalskiego szlakiem Karola Wojtyły. Na tę oryginalną pielgrzymkę serdecznie wszystkich zapraszamy. Początek i zakończenie przy przystani Uczniowskiego Klubu Sportowego za internatem. Zachęćmy do udziału w tej pielgrzymce naszych gości i znajomych. Przeczytaj całą treść »

2015-08-12 | RobertR

Jednodniowa pielgrzymka w pierwszą sobotę września

Pielgrzymka parafialna do Gąsawy, Gniezna i Ostrowa Lednickiego odbędzie się w pierwszą sobotę września, tj. 5 września. Wyruszamy spod kościoła o godz. 7.00. Nawiedzimy kościół w Gąsawie, Katedrę Prymasów i muzeum katedralne w Gnieźnie. W Gnieźnie przewidziana jest Msza Św., obiad i spacer po rynku. Następnie udamy się do Ostrowa Lednickiego – miejsca chrztu świętego i pierwszej siedziby Piastów. Koszt pielgrzymki 90 zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy parafian, letników wraz z rodzinami. Przeczytaj całą treść »

2015-08-03 | RobertR

Odpust w Opławcu

W czwartek 6 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny w Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Ta wielka uroczystość w całym Kościele jest okazją dla nas wszystkich do ponownego doświadczania obecności Boga pośród nas. Serdecznie zapraszamy w środę na Mszę Św. odpustową na godz. 10.00 oraz na sumę odpustową na godz. 18.00. Sumę odpustową sprawować będzie i Słowo Boże wygłosi ks. kanonik Marek Chmara, proboszcz parafii w Murowanej Goślinie koło Poznania. Przeczytaj całą treść »

2015-08-02 | RobertR

Odpust w Smukale

W niedzielę 30 sierpnia przeżywać będziemy Odpust w Smukale z okazji Uroczystości MB Częstochowskiej. Jest to jednocześnie Msza Św. dożynkowa dziękczynna za zbiory z naszych pól, ogrodów i lasów. Msza Św. odpustowa o godz. 12.00. Przeczytaj całą treść »

2015-08-01 | RobertR

Jutro adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę 15 lipca w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się o godz. 17.00, a zakończy o godz. 18.00 Mszą Św. Zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Przeczytaj całą treść »

2015-07-14 | RobertR

Bóg chce być również z nami w wakacje

Czas wakacyjny sprzyja nie tylko wypoczynkowi, ale pogłębieniu relacji z Bogiem. Zapraszamy do udziału w Mszach św. w dni powszednie o godz. 18.00, szczególnie w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek do Jezusa Przemienionego. W okresie wakacyjnym kościół parafialny przez cały dzień będzie otwarty. Zapraszamy do nawiedzania świątyni i modlitwy w ciągu dnia. Przeczytaj całą treść »

2015-07-08 | RobertR

Będą budowali już u samego Boga

W lutym odszedł od nas Ksiądz Prałat Stefan Bryll, założyciel parafii. Na przełomie czerwca i lipca Pan Bóg powołał również do Siebie z naszej parafii Śp. Krystynę Glesmer - mamę księdza Karola i dobrą duszę obecną w życiu parafii oraz Śp. Teodora Rafińskiego, jednego z wielkich budowniczych naszej świątyni. Kontynuujmy ich dzieło nieustannego budowania naszej wspólnoty parafialnej. Polećmy ich dusze i wszystkich zmarłych naszych parafian Bożemu Miłosierdziu. Przeczytaj całą treść »

2015-07-06 | RobertR

Święcenie pojazdów

W niedzielę 26 lipca podczas Mszy Św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji kierowców, prosząc o opiekę podczas podróży oraz rozwagę i ostrożność. Po Mszy Św. tradycyjnie będziemy święcić pojazdy mechaniczne według stałego porządku, rozdając przy tym obrazek Św. Krzysztofa. Przeczytaj całą treść »

2015-07-05 | RobertR

Witamy księdza Andrzeja w naszej parafii

Od 1 lipca posługę kapłańską w naszej parafii będzie pełnił ks. Andrzej Śliwarski, który ma 65 lat i ostatnio pracował w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Osowej Górze. Ks. Andrzej będzie uczył w szkole i pełnił posługę kapelana w szpitalu. Przeczytaj całą treść »

2015-06-28 | RobertR

Obchody Dnia Dziecka

Mieszkańcy Smukały chcą zorganizować za dwa tygodnie, tj. w niedzielę 31 maja, na Bożej Roli przy kaplicy w Smukale, obchody Dnia Dziecka dla dzieci z naszej parafii. W programie zabawy, konkursy i inne atrakcje. Rozpoczęcie o godzinie 15.00. Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację tego zadania, prosimy o przyjście na spotkanie w niedzielę 24.05. o godzinie 16.00 w salce katechetycznej w Opławcu. Przeczytaj całą treść »

2015-05-16 | RobertR

Wniebowstąpienie Pańskie i I Komunia Święta

W niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.30 dziewięcioro dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc w Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą. Przeczytaj całą treść »

2015-05-15 | RobertR

Plan pielgrzymki

Załączamy plan nadchodzącej pielgrzymki Bieszczadzkie Sanktuaria i Lwów. Przeczytaj całą treść »

2015-05-10 | RobertR

Msza Święta na Cmentarzu Obozowym

Jak co roku, w sobotę 16 maja o godz. 12.00 w Smukale na Cmentarzu Obozowym przy ul. Baranowskiego odbędzie się przy udziale władz samorządowych, uczniów naszej szkoły i kompanii honorowej Wojska Polskiego uroczysta Msza Św. w intencji ofiar obozu. Przeczytaj całą treść »

2015-05-10 | RobertR

Już niedługo kolejny Festyn Parafialny

Tradycyjnie VIII festyn parafialny odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca, tj. 27 czerwca na boisku przy ul. Rajskiej. Bardzo prosimy o organizowanie fantów na loterię i upominków dla dzieci biorących udział w konkursach. Osoby, które chciałyby zafundować nagrody główne lub sfinansować jakieś działania, prosimy o kontakt w zakrystii. Już dzisiaj informujemy, że poza wieloma różnymi występami zespołów i innymi atrakcjami, tzw. gwiazdą wieczoru będzie znany zespół Gang Marcela. Przeczytaj całą treść »

2015-05-10 | RobertR

Za tydzień rozpoczynamy miesiąc maj

Informacje o porządku nabożeństw i ważnych uroczystościach. Przeczytaj całą treść »

2015-04-24 | RobertR

Najbliższa niedziela 12.04 jest niedzielą Bożego Miłosierdzia

Chrystus Miłosierny, którego wizerunek jest w naszych kościołach i domach, i który objawił się naszej Rodaczce - Siostrze Faustynie, prosił abyśmy wszyscy modlili się do Jego Miłosierdzia. To Św. Jan Paweł II, który w niedzielę Bożego Miłosierdzia został ogłoszony świętym, przypomniał światu orędzie o Bogu bogatym w Miłosierdzie i zawierzył nas Jego prowadzeniu. Przeczytaj całą treść »

2015-04-10 | RobertR

Wykłady księdza profesora

W piątek 17 kwietnia, po wieczornej Mszy Św., tj. o godz. 18.30 odbędzie się wykład ks. prof. Bogdana Czyżewskiego na temat interpretacji Pisma Św., czyli w jaki sposób czytać Biblię. Przeczytaj całą treść »

2015-04-10 | RobertR

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień

Wszystkie informacje organizacyjne na ten szczególny tydzień roku. Przeczytaj całą treść »

2015-03-28 | RobertR

Nadchodzi Niedziela Palmowa i Wielki Tydzień

Za tydzień 29.03 w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy Św. święcenie palm. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku odbędzie się o godz. 19.00, natomiast w Wielką Sobotę Msza Święta z rezurekcją o godz. 21.00. Już teraz zachęcamy do pięknego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Przeczytaj całą treść »

2015-03-22 | RobertR
564_1955.jpg

Zakończyliśmy rekolekcje

Dziękujemy księdzu rekolekcjoniście Czesławowi Kustra za piękną okazję do zastanowienia się nad sobą i rodziną. Obraz Bożego Miłosierdzia, dzisiaj poświęcony i ponownie wyniesiony na rodzinne ołtarze, doprowadzi nas do Świąt Wielkiej Nocy. Przeczytaj całą treść »

2015-03-18 | RobertR
561_1951.jpg

Fotorelacja z uroczystości pogrzebowych Księdza Stefana Brylla

Pełna fotorelacja z obu dni jest już umieszczona w galerii. Przeczytaj całą treść »

2015-03-08 | RobertR

Anonimowe wspomnienie księdza Stefana Brylla

„A Mojżesz był najpokorniejszym z ludzi” (Lb. 12,3). Ze zmarłym 22 lutego 2015 Księdzem Prałatem Bryllem wiąże się wiele wspomnień. Całe moje dzieciństwo, młodość i duża część dorosłego życia. Przeczytaj całą treść »

2015-03-07 | RobertR
2015-03-01 | RobertR

Ostatnie pożegnanie Prałata Stefana

Wczoraj uczestniczyliśmy w ostatnim pożegnaniu naszego księdza Stefana Brylla. Krótkie wspomnienie i reportaż można obejrzeć na stronie TVP. Przeczytaj całą treść »

2015-02-27 | RobertR
552_1859.jpg

Wspomnienie naszego drogiego Prałata Stefana

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, dnia 22 lutego Roku Pańskiego 2015, w 83 roku życia i 57 roku kapłaństwa, Pan Bóg powołał do siebie Śp. Ks. Prałata STEFANA BRYLLA, budowniczego kościoła, wieloletniego proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opławcu i Kapelana Szpitala Przeciwgruźliczego w Smukale Górnej, od roku 2007 przebywającego na emeryturze. Przeczytaj całą treść »

2015-02-23 | RobertR

Już niedługo rekolekcje wielkopostne

Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV niedzielę Wielkiego Postu, tj. 15 marca. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ksiądz prof. Czesław Kustra ze Zgromadzenia Księży Michalitów, wykładowca pedagogiki na UMK i egzorcysta. Przeczytaj całą treść »

2015-02-22 | RobertR

Pielgrzymka do Lwowa i w Bieszczady

Pielgrzymka parafialna na wschodnio-południowe tereny naszej ojczyzny, m. in. w Bieszczady i do Lwowa odbędzie się w ostatni tydzień maja, tj. od 25 do 30. Aby obniżyć koszty, pielgrzymkę ksiądz proboszcz organizuje samodzielnie. Szczegóły podamy później. Przeczytaj całą treść »

2015-02-22 | RobertR

Kolejny wykład księdza profesora

W piątek 20 lutego na godz. 18.50 zapraszamy na wykład księdza prof. Bogdana Czyżewskiego. Omawiać będziemy Księgi Pisma Świętego. Tym bardziej zapraszamy na ten wykład na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Przeczytaj całą treść »

2015-02-15 | RobertR

Kończymy karnawał a Popielcem rozpoczynamy Wielki Post

Niezbędne informacje organizacyjne na Popielec i Wielki Post. Przeczytaj całą treść »

2015-02-15 | RobertR

Rozpoczynamy ferie zimowe 2015

Rozpoczęły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Jest to czas wypoczynku. Życzymy zatem czynnie wypoczywającym dużo radości podczas korzystania z uroków zimowej aury, zaś wszystkim pracującym siły i spokoju w wykonywaniu codziennych obowiązków. Przeczytaj całą treść »

2015-02-14 | RobertR

Msze święte odprawiamy już według normalnego porządku

Przypominamy, że wrócił porządek wieczornych Mszy Św. w dni powszednie, tj. o godz. 18.00, poza wtorkiem. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek nowenna do Jezusa Przemienionego. Przeczytaj całą treść »

2015-02-01 | RobertR

Święto Ofiarowania Pańskiego i XIX Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

W poniedziałek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem MB Gromnicznej. Tego dnia obchodzimy również XIX Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W szczególny sposób modlitwy ofiarujmy w intencji osób Bogu poświęconych. Przeczytaj całą treść »

2015-01-31 | RobertR

W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą

Dziękujemy wszystkim za otwarcie swoich domostw na Boże Błogosławieństwo, za serdeczność i gościnność, a wszystkie trudne sprawy rodzin naszej parafii polecamy Panu Bogu. Przeczytaj całą treść »

2015-01-18 | RobertR

Dzień Babci i Dzień Dziadka

W środę 21.I przypada Dzień Babci, a w czwartek 22.I Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Niech naszym podziękowaniem za to, że tyle im zawdzięczamy będzie modlitwa. Przeczytaj całą treść »

2015-01-17 | RobertR

Święto Trzech Króli (Objawienie Pańskie) już we wtorek

We wtorek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana u nas Świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Św. poświęcimy kredę i kadzidło. To właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy pierwsze litery imion trzech mędrców. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Zwyczaj ten jest świadectwem naszej wiary. Msze Św. według porządku niedzielnego. Uczestnictwo tego dnia we Mszy Św. jest obowiązkiem każdego katolika. Przeczytaj całą treść »

2015-01-02 | RobertR

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Copyright © 2012-2024 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.