Uroczystości listopadowe

2015-10-25 | RobertR

Przypomnienie ważnych informacji organizacyjnych.

W niedzielę 1 listopada przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych, natomiast 2 listopada w poniedziałek wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przy tej okazji warto pamiętać, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach, ale chrześcijanin modli się za zmarłych, by pomóc im w drodze z czyśćca do Nieba, ofiarując w ich intencji Msze Św. i odpusty.

Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie przypisanych modlitw za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować tylko za zmarłych.

Różaniec za zmarłych z wymieniankami odmawiać będziemy w Dzień Zaduszny 2 listopada w poniedziałek i w następną niedzielę 8 listopada o godz. 17.30 w Opławcu, natomiast w Smukale 2 listopada o godz. 16.30. Karteczki na wymienianki wyłożone są na stoliku przy wyjściu. Wypełniany je i składamy w zakrystii.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. Msza Św. w intencji ofiar obozu będzie sprawowana w Opławcu o godz. 11.30.

W niedzielę 1 listopada nie ma spotkania Żywego Różańca Rodzin.

Wróć do listy wpisów

Kliknij poniżej, aby powrócić do listy wpisów w tym dziale.

Aktualności - archiwum 2015

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Ogłoszenia parafialne

Pobierz plik PDF z ogłoszeniami parafialnymi

Wrzesień / Pażdziernik 2022

25 IX - 01 X

Pobierz plik PDF

Intencje mszalne

Pobierz plik PDF z intencjami mszalnymi

Wrzesień / Październik 2022

25 IX - 01 X

Pobierz plik PDF

Copyright © 2012-2022 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.