Aktualności - archiwum 2014

Dzisiaj w niedzielę 28 grudnia obchodzimy Uroczystość Świętej Rodziny

Polecamy opiece Bożej wszystkie rodziny naszej parafii. Niech Święta Rodzina: Jezus, Maryja i Józef pomagają nam w dążeniu do świętości, aby nasze rodziny były zawsze silne Bogiem i z Bogiem rozwiązywały wszystkie trudności życia codziennego. Przeczytaj całą treść »

2014-12-28 | RobertR

Kończymy stary i rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy

Informacje o Mszach Świętych w dniu 31 grudnia i 1 stycznia. Przeczytaj całą treść »

2014-12-27 | RobertR
2014-12-27 | RobertR

Rozpoczęliśmy Adwent i Roraty

Rozpoczynając czas Adwentu pragniemy przygotować się na przyjście Jezusa Chrystusa. Niech ten okres oczekiwania, pomimo zagonienia i obowiązków, pozwoli nam znaleźć czas na pogłębienie naszej wiary i przygotowanie naszych serc na Boże Narodzenie. Przeczytaj całą treść »

2014-11-30 | RobertR

Spotkanie z Mikołajem 2014

W sobotę 6 grudnia we wspomnienie Św. Mikołaja Ks. Bp Jan Tyrawa zaprasza dzieci wraz z rodzicami do katedry na Mszę Św. o godz. 12.00. Podczas Mszy Św. święcenie figurek Dzieciątka Jezus. Natomiast 21 grudnia dzieci spotkają się z Mikołajem u nas w parafii. Przeczytaj całą treść »

2014-11-29 | RobertR

Za dwa tygodnie 30 listopada rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pierwszą niedzielą Adwentu

Podczas Adwentu będą Msze Św. roratnie (w poniedziałki, środy i piątki). Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie swoich pociech, aby w czasie Adwentu nie zabrakło dzieci w kościele. Szczegółowe informacje dotyczące rorat i Adwentu podamy za tydzień. Przeczytaj całą treść »

2014-11-16 | RobertR

Za tydzień przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego

Jest to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niedzielą tą kończymy rok liturgiczny. Dzisiaj możemy zastanowić się czy w mijającym roku liturgicznym zbliżyłem się do Boga przez uczestnictwo w sakramentalnym życiu Kościoła. Przeczytaj całą treść »

2014-11-15 | RobertR

Za dwa tygodnie kolejny wykład księdza profesora

W piątek 21 listopada o godz. 18.30 w domu katechetycznym ks. prof. Bogdan Czyżewski wygłosi kolejną katechezę dotyczącą Pisma Św. Na najbliższej katechezie zostanie omówiony temat: „Pismo Św. księgą Boga i człowieka”. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z okazji i wzięcia udziału w wykładzie. Karteczki z tematami katechez wyłożone są przy wyjściu. Przeczytaj całą treść »

2014-11-09 | RobertR

We wtorek 11 listopada Święto Niepodległości

Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Pragniemy modlić się we wszystkich kościołach w intencji naszej ojczyzny, dziękując Bogu za tych wszystkich bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. Jednocześnie prosimy dobrego Boga o to, aby przyszłość, którą my współtworzymy była oparta na tradycji i wartościach naszych ojców. Przeczytaj całą treść »

2014-11-08 | RobertR

Rozpoczął się 33. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Szczegółowe propozycje wykładów, koncertów i innych spotkań zawarte są na plakacie w gablotce parafialnej. Przeczytaj całą treść »

2014-11-07 | RobertR

Liturgiczna rocznica poświęcenia naszego kościoła

Za tydzień w ostatnią niedzielę października obchodzimy liturgicznie rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Przeczytaj całą treść »

2014-10-19 | RobertR

Tydzień modlitwy za misjonarzy

Niedzielą 19 października w całym Kościele rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Światowy Tydzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o polskich misjonarzach, którzy pracując na różnych kontynentach borykają się z wieloma różnymi problemami i potrzebują naszego wsparcia i modlitwy. Przeczytaj całą treść »

2014-10-18 | RobertR

Zbliża się listopad

Informacje o porządku uroczystości listopadowych. Przeczytaj całą treść »

2014-10-18 | RobertR

Czternasty Dzień Papieski

Informacje o obchodach tego szczególnego dnia. Przeczytaj całą treść »

2014-10-11 | RobertR

30 lat od męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

W niedzielę 19 października mija dokładnie 30 lat od męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności” Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Znamienne jest to, że w świątyni Pięciu Polskich Braci Męczenników na Wyżynach sprawował swoją ostatnią Mszę Św. i stąd wyruszył na męczeński szlak. Ks. Bp Jan Tyrawa zaprasza 16 października na godz. 18.00 na uroczystą Mszę Św. sprawowaną pod przewodnictwem Prymasa Polski Ks. Abp Wojciecha Polaka. Natomiast w niedzielę 19 października o godz. 13.00 Ks. Bp Jan Tyrawa odprawi Mszę Św. o rychłą kanonizację męczennika. Msza Św. transmitowana będzie przez TVP Polonia. Przeczytaj całą treść »

2014-10-11 | RobertR

Za tydzień obchodzimy czternasty Dzień Papieski

Za tydzień 12 października przeżywać będziemy po raz czternasty w kościele polskim Dzień Papieski, przybliżając osobę i naukę św. Jana Pawła II. W tym też dniu zbierać będziemy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla dzieci z rodzin niezamożnych. Prosimy o wsparcie tego dzieła. Dzień Papieski przeżywać będziemy pod hasłem „Jan Paweł II - Świętymi bądźcie”. Bp Jan Tyrawa zaprasza młodzież do kościoła św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności na godz. 13.00 na uroczystą Eucharystię. Dalsze świętowanie Dnia Papieskiego, czyli Karoliada o godz. 16.00 w hali „Łuczniczka”. Przeczytaj całą treść »

2014-10-05 | RobertR

Rozpoczniemy kolejny cykl katechez

Za dwa tygodnie w piątek, tj. 10 października rozpoczynamy V cykl katechez. W tym roku omawiać będziemy historię powstawania Pisma Św. Bardzo serdecznie zachęcamy. Przeczytaj całą treść »

2014-09-27 | RobertR

Zbliża się październik - miesiąc różańcowy

Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, sprawdź organizację terminów i godzin nabożeństw. Przeczytaj całą treść »

2014-09-19 | RobertR

Ważne wydarzenia parafialne we wrześniu

74 rocznica napaści Rosji Sowieckiej, spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Przeczytaj całą treść »

2014-09-14 | RobertR

Rozpoczęliśmy rok szkolny

Dziękując Bogu za szczęśliwie przeżyty czas wakacji i wypoczynku, prosimy na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego o Boże błogosławieństwo, abyśmy w tym czasie mieli dużo siły w wypełnianiu nowych wyzwań, a dzieci odpowiednią ilość motywacji do zdobywania wiedzy. Przeczytaj całą treść »

2014-09-01 | RobertR

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Dzisiaj, 1 września przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, która diametralnie zmieniła rzeczywistość naszej ojczyzny. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie w obronie wolnej Polski. Przeczytaj całą treść »

2014-09-01 | RobertR

Promocja nowej książki naszego Księdza Profesora

Za tydzień w niedzielę 31 sierpnia po każdej Mszy Św. przed kościołem będzie można nabyć książkę ks. prof. Bogdana Czyżewskiego pt. „Wierzę w Ducha Świętego”. Jest to trzecia seria wykładów, które głosił ks. prof. w naszej parafii. Zachęcamy naszych parafian, letników i gości do nabycia tej książki. Przeczytaj całą treść »

2014-08-25 | RobertR

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego

Msza Św. rozpoczynająca rok szkolno-katechetyczny będzie sprawowana w poniedziałek 1 września o godz. 8.00. Przeczytaj całą treść »

2014-08-24 | RobertR

Niedzielny spływ kajakowy - informacje ogranizacyjne

W duchu łączności ze Świętym Janem Pawłem II, który wstawia się za nami w domu Ojca, w godz. od 15.00 do 17.00 w niedzielę 17.08.2014 odbędzie się tradycyjna pielgrzymka łodziami po wodach Zalewu Smukalskiego, którym to szlakiem płynął dokładnie 61 lat temu Karol Wojtyła. Początek i zakończenie na przystani Uczniowskiego Klubu Sportowego, przy krzyżu. Na początku pielgrzymki błogosławieństwo łodzi. Wszystkich tych, którzy pragną przeżyć tę oryginalną pielgrzymkę na łodziach w atmosferze radości, jak i sympatyków, którzy będą towarzyszyć pielgrzymce z mostu i z brzegu serdecznie na godz. 15.00 zapraszamy. Osoby, które chciałyby płynąć, a nie mają swoich łodzi, prosimy o przyjście na przystań pół godziny wcześniej. Przeczytaj całą treść »

2014-08-15 | RobertR

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - piątek 15 sierpnia

W piątek 15 sierpnia przeżywamy wielką Uroczystość Wniebowzięcia NMP, która poprzez całkowite oddanie swego życia w służbie Jezusowi otrzymała chwałę nieba. Dla nas Polaków dzień ten jest podwójnie radosny, gdyż to Maryja Wniebowzięta przyczyniła się do zwycięstwa na drodze ku wolności, określanego jako Cud nad Wisłą. Tego dnia Msze Św. według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich Mszy Św. święcić będziemy zioła i kwiaty. Przeczytaj całą treść »

2014-08-09 | RobertR

Pielgrzymka parafialna w Bieszczady i do Lwowa

Odbędzie się w dniach od 8 do 13 września. Nadal można zapisywać się w zakrystii po Mszy Św. Spotkanie organizacyjne dla chętnych na tę pielgrzymkę obędzie się w poniedziałek, 4.08. po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Przeczytaj całą treść »

2014-08-03 | RobertR

Odpust w Smukale z okazji Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej

W niedzielę 31 sierpnia przeżywać będziemy Odpust w Smukale z okazji Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to jednocześnie Msza Święta dożynkowa dziękczynna za zbiory z naszych pól, ogrodów i lasów. Msza Św. odpustowa o godz. 12.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 10.00. Przeczytaj całą treść »

2014-08-02 | RobertR

Spływ kajakowy i odpust parafialny - już niedługo!

W środę 6 sierpnia przypada odpust parafialny w Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Ireneusz Kalczyński, proboszcz w Murowańcu. Natomiast w niedzielę 17 sierpnia odbędzie się tradycyjny spływ łodziami po wodach Zalewu Smukalskiego szlakiem Karola Wojtyły. Przeczytaj całą treść »

2014-07-13 | RobertR

Kierowcy - już niedługo święto Waszego patrona

Za tydzień, 20 lipca podczas Mszy Św. o godz. 11.30 modlić się będziemy do Św. Krzysztofa w intencji kierowców, prosząc o opiekę podczas podróży oraz rozwagę i ostrożność. Po Mszy Św. tradycyjnie będziemy święcić pojazdy mechaniczne według stałego porządku, rozdając przy tym obrazek Św. Krzysztofa. Serdecznie zapraszamy właścicieli pojazdów z rodzinami. Przeczytaj całą treść »

2014-07-12 | RobertR

14 lipca przypada w naszym kościele parafialnym całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

W najbliższy poniedziałek od godz. 8.00, zakończenie o godz. 18.00 Mszą Św. W tym dniu zachęcamy do licznego nawiedzania świątyni i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Przeczytaj całą treść »

2014-07-12 | RobertR
457_1803.jpg

Fotorelacje z festynu oraz Mszy Św. z góralami

Zapraszamy do obejrzenia dwóch nowych galerii zdjęć. Sprawdźcie szczegóły. Przeczytaj całą treść »

2014-07-01 | RobertR

Rozpoczęliśmy lato i okres wakacyjny

Informacje o okresie wakacyjnym oraz przywitanie letników i działkowców. Przeczytaj całą treść »

2014-06-30 | RobertR
2014-06-29 | RobertR

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej uświadamiamy sobie z głęboką wiarą tak trudną do pojęcia prawdę, że jest Bóg w Trzech Osobach. To wszystko, co czynimy z wiarą, czynimy na chwałę Trójcy Świętej. Przeczytaj całą treść »

2014-06-15 | RobertR

Już w czwartek uroczystość Bożego Ciała

W czwartek 19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego, a po Mszy Św. o godz. 11.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Czterech Ołtarzy tradycyjną trasą: ulicą Sanatoryjną w kierunku Krynickiej, Letniskową i Wycieczkową. Przeczytaj całą treść »

2014-06-14 | RobertR

Ostatni przed wakacjami wykład księdza profesora

W piątek po Bożym Ciele ostatni wykład ks. prof. przed wakacjami. Omawianie Sakramentów Świętych kończymy Sakramentem Chorych. Przeczytaj całą treść »

2014-06-13 | RobertR

Dziś Zielone Świątki

Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego otwieramy się na światło Prawdy, które nieustannie towarzyszy człowiekowi wiary, chętnie współpracującemu z darami Ducha Świętego. To właśnie w dzisiejszy dzień Jezus Chrystus na wszystkich Apostołów i cały Kościół zesłał obiecanego Ducha Pocieszyciela. W poniedziałek 9 czerwca obchodzimy tzw. drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Msza Św. w Opławcu o godz. 18.00. We wtorek nie ma Mszy Św. Przeczytaj całą treść »

2014-06-08 | RobertR

Zbliża się Boże Ciało

Prosimy o włączenie się w przygotowania do uroczystości Bożego Ciała. W szczególności prosimy rodziców o to, aby nie zabrakło dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji. Prosimy również o udekorowanie trasy, jak i przygotowanie czterech ołtarzy w tych miejscach co zawsze. Przeczytaj całą treść »

2014-06-07 | RobertR

Razem z Panem Bogiem rozpoczynamy czerwiec

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzień dziękczynienia i Dzień Dziecka. Dodatkowo w czerwcu codzienna Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przeczytaj całą treść »

2014-06-01 | RobertR

Rocznica święceń kapłańskich naszych księży

W piątek 30 maja przypada 27. rocznica święceń kapłańskich Ks. profesora i moich, natomiast w sobotę 31 maja 56. rocznica Ks. prałata. Msze Św. dziękczynne o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów zapraszamy. Przeczytaj całą treść »

2014-05-24 | RobertR

Uroczysta Msza Święta na cmentarzu obozowym

W sobotę 31 maja o godz. 12.00 w Smukale na cmentarzu obozowym przy ul. Baranowskiego uroczysta Msza Św. w intencji ofiar obozu. Bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy za tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę, zapraszamy. Przeczytaj całą treść »

2014-05-23 | RobertR

Nadchodzi kolejny i długo oczekiwany festyn parafialny

Piąty festyn parafialny odbędzie się w sobotę 28 czerwca, a już teraz przybliżamy nieco informacji. Przeczytaj całą treść »

2014-05-17 | RobertR

Wróciliśmy z Rzymu!

Szczęśliwie zakończyła się nasza parafialna pielgrzymka związana z dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II. Każdego dnia, w odwiedzanych przez nas miejscach związanych z kultem świętych, sprawowane były Msze św. we wszystkich intencjach naszej wspólnoty parafialnej. Przeczytaj całą treść »

2014-05-16 | RobertR

Obowiązkowe szczepienie psów - informacja

W sobotę 10 maja odbędzie się coroczne obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie: w Opławcu o godz. 12.15 przy starym sklepie, a w Smukale o godz. 13.30 przy starej pętli. Przeczytaj całą treść »

2014-05-07 | RobertR

Zmiana mszy świętych w związku z pielgrzymką

Ze względu na pielgrzymkę do Włoch: we wtorek 06.05 w Opławcu, jak i w piątek 09.05 w Smukale nie będzie Mszy Św. Przeczytaj całą treść »

2014-05-05 | RobertR

Maj to piękny miesiąc również w modlitwie

W czwartek rozpoczyna się maj, który jest miesiącem poświęconym naszej Pani i Królowej. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Bogu. Przeczytaj całą treść »

2014-04-26 | RobertR
2014-04-12 | RobertR

Rozpoczynamy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych

Witamy pośród nas księdza dr Marcina Andrzejewskiego z Gniezna, który rozpoczął w naszej parafii głoszenie nauk rekolekcyjnych. Życzymy mu, aby dobrze czuł się w naszej wspólnocie, a słowo, które Pan Bóg kieruje do nas za jego pośrednictwem, umocniło naszą wiarę. Przeczytaj całą treść »

2014-04-06 | RobertR

Spowiedź św. wielkanocna - jak co roku w Wielką Środę

Parafialna spowiedź święta z udziałem zaproszonych kapłanów, która odbywa się zawsze w Wielkim Tygodniu w środę, będzie 16 kwietnia w środę od godz. 17.00. Bardzo prosimy o przypomnienie swoim bliskim. Przeczytaj całą treść »

2014-03-30 | RobertR

Spotkanie pielgrzymkowe w środę 26 marca

W środę 26 marca po Mszy Św., tj. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch. Obecność obowiązkowa. Przeczytaj całą treść »

2014-03-23 | RobertR

We wtorek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Msza Św. o godz. 8.30. Tego dnia przypada 10. rocznica powstania naszej diecezji. Uroczysta Msza Św. koncelebrowana z udziałem zaproszonych biskupów i kapłanów będzie sprawowana o godz. 12.00 w Sanktuarium MB Królowej Męczenników w Fordonie. Przeczytaj całą treść »

2014-03-22 | RobertR
2014-03-08 | RobertR

Trzy nowe galerie zdjęć z wydarzeń w parafii

Przejdź i zobacz zdjęcia z balu parafialnego, oddawania krwi i mszy świętej z koszykarkami. Przeczytaj całą treść »

2014-02-04 | RobertR

W dniu 21 lutego kolejny wykład naszego księdza profesora

W trzeci piątek miesiąca, tj. 21 lutego, o godz. 18.30 zapraszamy na kolejny wykład ks. prof. Bogdana Czyżewskiego z cyklu „Sakramenty Święte”. Przeczytaj całą treść »

2014-02-02 | RobertR

Msze święte w czasie ferii zimowych - informacje

W czasie ferii we wtorki nie będzie Mszy Św. o godz. 8.30. Tylko Msza Św. w szpitalu. Wrócił porządek wieczornych Mszy Św. w dni powszednie, tj. o godz. 18.00, poza wtorkiem. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek nowenna do Jezusa Przemienionego. Przeczytaj całą treść »

2014-02-01 | RobertR

Bal Parafialny - podziękowania od księdza proboszcza

Wszystkim, którzy w sobotę uczestniczyli w balu parafialnym i swoją serdecznością, radością i humorem przyczynili się do wspaniałej atmosfery wspólnie przeżywanych chwil zabawy, składam w imieniu rady parafialnej i własnym serdeczne podziękowania. W balu uczestniczyło ponad 120 osób. Przeczytaj całą treść »

2014-01-26 | RobertR
2014-01-25 | RobertR

Już po kolędzie

Zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich zwany kolędą. Dziękujemy wszystkim za otwarcie swoich domostw na Boże błogosławieństwo, za serdeczność, gościnność i złożone ofiary. Przeczytaj całą treść »

2014-01-25 | RobertR

Rozpoczynamy okres zwykły - dzisiaj II niedziela zwykła

Rozpoczynamy tzw. okres zwykły w Kościele, czego wyrazem jest zielony kolor szat liturgicznych. To właśnie dzisiaj, na początku tego czasu Pan Jezus pragnie nam ukazać, że każdy z nas powołany jest do życia chrześcijańskiego, do obrony wartości wiary, odpowiedzialności za Kościół, a przede wszystkim do dawania prawdziwego świadectwa w środowiskach, w których żyjemy. Przeczytaj całą treść »

2014-01-19 | RobertR
2014-01-01 | RobertR

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Copyright © 2012-2024 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.