Środa Popielcowa i Wielki Post

2017-02-27 | RobertR

Informacje organizacyjne.

Ostatnią niedzielą okresu zwykłego kończymy karnawał i rozpoczynamy od Środy Popielcowej Wielki Post, który trwa 40 dni. Jest on dla nas, ludzi wierzących, czasem, w którym wpatrując się w krzyż Chrystusa, uczymy się dźwigania codziennego krzyża. Aby przeżyć dobrze Wielki Post, Kościół wskazuje na trzy elementy: post, modlitwę i jałmużnę. W owocnym przeżyciu tego czasu pomogą nam wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Pamiętajmy też o postanowieniu pokutnym.

1 marca w Środę Popielcową sypiemy głowy popiołem na znak jedności z Chrystusem Umęczonym, podejmując intencje pokutne. Tego dnia Msze Św. o godz. 8.30 w Opławcu, a po południu o 17.00 w Smukale i o godz. 18.00 w Opławcu. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na wsparcie kościelnych hospicjów naszej diecezji, w których przebywają terminalnie chorzy na raka. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu w Opławcu o godz. 17.00 dla dzieci i 17.30 dla młodzieży i dorosłych, a w Smukale o godz. 17.00. Rodziców prosimy o zmobilizowanie dzieci, a wszystkich dorosłych, aby pomimo swoich zajęć, znaleźli czas na udział w nabożeństwach.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00, a po nich Msza Św. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Rafał Muzolf.

Wróć do listy wpisów

Kliknij poniżej, aby powrócić do listy wpisów w tym dziale.

Aktualności

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Ogłoszenia parafialne

Pobierz plik PDF z ogłoszeniami parafialnymi

Grudzień 2023

10 XII - 16 XII

Pobierz plik PDF

Intencje mszalne

Pobierz plik PDF z intencjami mszalnymi

Grudzień 2023

10 XII - 16 XII

Pobierz plik PDF

Copyright © 2012-2023 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.