Święto Trzech Króli

2016-12-31 | RobertR

W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana Świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Św. poświęcimy kredę i kadzidło. To właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy pierwsze litery imion trzech mędrców. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Zwyczaj ten jest świadectwem naszej wiary. Msze Św. według porządku niedzielnego. Uczestnictwo tego dnia we Mszy Św. jest obowiązkiem każdego katolika.

W Uroczystość Trzech Króli w naszych parafiach otaczamy modlitwą wszystkich polskich misjonarzy i misjonarki, pracujących na całym świecie. Po każdej Mszy Św. ministranci zbierają ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

Zapraszamy 6 stycznia na godz. 16.00 na kolędowanie przy naszym parafialnym żłóbku wszystkie osoby, które grają na jakichkolwiek instrumentach, jak też chcą pośpiewać wspólnie kolędy.

Pierwszy piątek miesiąca przypada w Uroczystość Trzech Króli, dlatego nie odwiedzimy chorych w tym w miesiącu.

Wróć do listy wpisów

Kliknij poniżej, aby powrócić do listy wpisów w tym dziale.

Aktualności

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Ogłoszenia parafialne

Pobierz plik PDF z ogłoszeniami parafialnymi

Czerwiec 2024

16 VI - 22 VI

Pobierz plik PDF

Intencje mszalne

Pobierz plik PDF z intencjami mszalnymi

Czerwiec 2024

16 VI - 22 VI

Pobierz plik PDF

Copyright © 2012-2024 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.