Rozpoczynamy Wielki Post

2016-02-05 | RobertR

Zapoznaj się z informacjami organizacyjnymi.

Ostatnią niedzielą czasu zwykłego kończymy okres karnawału i rozpoczynamy od Środy Popielcowej Wielki Post, który trwa 40 dni. Jest dla nas, ludzi wierzących, czasem, w którym wpatrując się w krzyż Chrystusa, uczymy się dźwigania codziennego krzyża razem z naszym Panem. Aby przeżyć dobrze Wielki Post, Kościół wskazuje na trzy elementy: post, modlitwę i jałmużnę. Nie powinno nikogo z nas zabraknąć na Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach, jak i też pamiętajmy o postanowieniu pokutnym, które pozwoli nam bardziej przeżyć w skupieniu i na modlitwie czas męki i śmierci Chrystusa.

10 lutego w Środę Popielcową sypiemy głowy popiołem na znak jedności z Chrystusem Umęczonym, podejmując intencje pokutne. Tego dnia Msze Św. o godz. 8.30 w Opławcu, a po południu o 17.00 w Smukale i o godz. 18.00 w Opławcu. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na wsparcie kościelnych hospicjów naszej diecezji, w których przebywają terminalnie chorzy na raka. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu w Opławcu o godz. 17.00 dla dzieci i 17.30 dla młodzieży i dorosłych, a w Smukale o godz. 17.00. Drogę Krzyżową dla dzieci będzie prowadziła Siostra Adriana. Rodziców prosimy o zmobilizowanie dzieci, a wszystkich dorosłych, aby pomimo swoich zajęć, znaleźli czas na udział w nabożeństwach.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00, a po nich Msza Św. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Dariusz Wesołek, wikariusz parafii Św. Łukasza w Fordonie.

Wróć do listy wpisów

Kliknij poniżej, aby powrócić do listy wpisów w tym dziale.

Aktualności

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Ogłoszenia parafialne

Pobierz plik PDF z ogłoszeniami parafialnymi

Czerwiec 2024

16 VI - 22 VI

Pobierz plik PDF

Intencje mszalne

Pobierz plik PDF z intencjami mszalnymi

Czerwiec 2024

16 VI - 22 VI

Pobierz plik PDF

Copyright © 2012-2024 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.