Wielki Tydzień

2018-03-24 | TadeuszR

Niedzielą 25 marca, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa to pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy – miasta, w którym dokonała się Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie. Cały Wielki Tydzień, a szczególnie Triduum Paschalne tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są najważniejszymi wydarzeniami w życiu Jezusa, jak i każdego człowieka wierzącego. Dlatego przeżywając pamiątkę tych wydarzeń, nie powinno nas zabraknąć na modlitwie i adoracji.

1 W Wielki Czwartek o godz. 19.00 uroczysta Msza Św. koncelebrowana na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, podczas której wspólnie będziemy Bogu dziękować za dar Eucharystii i modlić się w intencji kapłanów z naszej wspólnoty o potrzebne łaski w pracy duszpasterskiej. Dzień ten jest świętem kapłanów. Po Mszy Św. przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do godz. 22.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
2. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci naszego Pana. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00 do 19.00. Na godz. 15.00, czyli godzinę śmierci Pana Jezusa, zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, podczas której modlimy się w intencji świata i Kościoła, i adorujemy Krzyż Chrystusa. Po liturgii krzyż będzie wystawiony do ucałowania i adoracji. O godz. 22.00 zakończymy adorację.
3. W Wielką Sobotę o godz. 21.00 Wigilia Paschalna. Jest ona najpiękniejszą liturgią całego roku kościelnego, opartą na tradycji wczesnochrześcijańskiej, pomaga nam przeżyć Zmartwychwstanie Chrystusa. W czasie tej Mszy Św. poświęcimy ogień, Paschał i wodę, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, wysłuchamy śpiewu orędzia wielkanocnego i po uroczystej Mszy Św. udamy się procesją rezurekcyjną z zapalonymi świecami i wyśpiewamy radosne Alleluja. Liturgia ta jest tą jedyną i najpiękniejszą w swoim wymiarze, dlatego nie ma już rano procesji. Msza Św. jest Mszą Św. świąteczną, uczestnictwo w niej jest równoznaczne z udziałem w niedzielnej Mszy Św. Dlatego bardzo zapraszamy na wyjątkową uroczystość na godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie świec.

Wróć do listy wpisów

Kliknij poniżej, aby powrócić do listy wpisów w tym dziale.

Aktualności

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Ogłoszenia parafialne

Pobierz plik PDF z ogłoszeniami parafialnymi

Maj / Czerwiec 2023

28 V - 03 VI

Pobierz plik PDF

Intencje mszalne

Pobierz plik PDF z intencjami mszalnymi

Maj / Czerwiec 2023

28 V - 03 VI

Pobierz plik PDF

Copyright © 2012-2023 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.