Wielkie religie świata - Buddyzm

2018-04-19 | KrzysztofG

Buddyzm to jedna z najbardziej upowszechnionych religii dalekiego wschodu.

Przez jednych uznawany za system religijny, przez innych za system filozoficzny. Liczy około 310 milionów wyznawców. Najwięcej zwolenników buddyzmu znajduje się w Korei, Japonii, Indiach, Chinach i Nepalu. Hinduizm natomiast to określenie zbiorcze na grupę wierzeń religijnych, wyznawanych głównie na Półwyspie Indyjskim. Liczy około miliard wyznawców. Więcej o buddyzmie i hinduizmie, co łączy te religie, co zaś dzieli na kolejnym wykładzie z cyklu Największe religie świata.

Ks. Bogdan Czyżewski

1151_3937.jpg 1151_3938.jpg 1151_3939.jpg 1151_3940.jpg