Katechezy

WIELKIE RELIGIE ŚWIATA

W roku katechetycznym 2017/2018 ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski przybliżać będzie tematy związane z wielkimi religiami, a także związkiem wyznaniowym świadków Jehowy. Serdecznie zapraszamy w III-cie PIĄTKI miesiąca o godz. 18:30.

Pobierz plan katechez na rok 2017/2018

Celem wykładów jest przedstawienie największych religii działających na świecie. Powstały i kształtowały się w różnych okresach historii. Oddziałują na miliony ludzi kształtując ich postawy moralne i społeczne. Określają sposób ziemskiego bytowania i przedstawiają wizję przyszłej rzeczywistości. Co je łączy, co zaś dzieli? Jaki wywierają wpływ na współczesnego człowieka i w ogóle na świat? W wielu proponowanych tutaj wykładach odnajdziemy niezbędny aspekt historyczny, a także biblijny, patrystyczny i dogmatyczny. Ostatni z wykładów poświęcony zostanie związku wyznaniowemu o nazwie Świadkowie Jehowy. Chociaż nie należy on do największych religii świata, wydaje się jednak konieczne, by zwrócić na niego uwagę, ponieważ jego wyznawcy nawiedzają domy nierzadko nieradzących sobie z ich argumentami chrześcijan. W najbliższy piątek 20 października będzie miał miejsce pierwszy wykład o judaizmie z serii Największe religie świata. Judaizm to najstarsza monoteistyczna religia świata wyznawana przez Żydów. Jaki był jej początek i rozwój na przestrzeni wieków? Co jest najbardziej charakterystyczne we współczesnym judaizmie? Zapraszam serdecznie do Opławca na godz. 18.30. Wykład będzie multimedialny w kościele Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy-Opławcu (ul. Sanatoryjna 45).

Ks. Bogdan Czyżewski

Od 7 lat prowadzimy w parafii katechezy, które cieszą się dużą popularnością i gromadzą wiernych z różnych parafii.