Zbliża się listopad

2017-10-14 | RobertR

Informacje organizacyjne - ważne wydarzenia.

Listopad to miesiąc, w którym przez pamięć o naszych zmarłych odwiedzamy ich groby i pielęgnujemy. W tej pamięci o zmarłych najważniejszą formą jest modlitwa w ich intencji, która pomaga im oczyszczać się i prowadzi ku Niebu. Jedną z możliwości modlitwy za zmarłych, jaką daje nam Kościół są tzw. wymienianki za zmarłych. Karteczki będą wyłożone na ławkach w przyszłą niedzielę. Można je zabrać do domu, wypełnić i złożyć w zakrystii. Różaniec za zmarłych z wymieniankami odmawiać będziemy w Dzień Zaduszny 2 listopada w Opławcu i w Smukale oraz w niedzielę 5 listopada w Opławcu.

Msza Św. w intencji pomordowanych w obozie w Smukale będzie sprawowana w Opławcu 1 listopada o godz. 11.30.

Z uwagi, że Msza Św. na cmentarzu na Czyżkówku jest o godz. 12.00, 1 listopada nie będzie Mszy Św. o godz. 10.00 w Smukale i Mszy Św. wieczornej.