Kaplica p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii - jednostka w Smukale Górnej

Historia i opis obiektu

Kapelan
ks. Rafał Muzolf
Wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy
Tel. 731 025 711 (nie odpowiadamy na sms).
Wezwania nagłe przez personel szpitala!

Posługa i dodatkowe informacje:
UWAGA!
W czasie pandemii nie odprawia się Mszy św. - do odwołania. Posługa kapelana jest możliwa poprzez kontakt telefoniczny, a w nagłych wypadkach wezwanie przez personel szpitala.

Msze święte:

• - NIEDZIELA godz. 10:00
  • - WTOREK godz. 16:30

Odwiedziny chorych w salach
  • - zwyczajowo we WTORKI i PIĄTKI

Spowiedź święta
  • - 15 minut przed Mszą św.
  • - podczas odwiedzin kapelana
  • - w nagłych przypadkach - kontakt przez personel medyczny

Historia i opis obiektu

Kaplica została poświęcona w 1929 roku i do dziś służy jako miejsce kultu i duszpasterstwa pacjentom i okolicznym mieszkańcom (z wyjątkiem przerwy w czasie okupacji). Od 1983 roku posługę duszpasterską kaplicy sprawuje parafia Przemienienia Pańskiego. W 1994 roku Marta Wojtanowska otrzymała medal papieski "Bene merenti" za 50 lat opieki nad kaplicą i organizowanie życia duchowego wśród pacjentów.

36_16.jpg 36_17.jpg 36_18.jpg 36_19.jpg 36_20.jpg 36_147.jpg

Kliknij zdjęcie i powiększ.

Adres i mapa dojazdu

Dr. Stanisława Meysnera 9