Rekolekcje wielkopostne 2012

2012-03-25 do 2012-03-28 | RobertR

Podsumowanie rekolekcji wielkopostnych z księdzem Piotrem Wachowskim.

Rekolekcje były prowadzone przez księdza Piotra Wachowskiego z parafii z Kcyni. Tematyka rekolekcji oparta była na konieczności przyznania się przed Bogiem do swoich słabości i grzechów, obnażenia się przed nim z naszych codziennych mask i dzięki temu, naśladując wzory z czytań i ewangelii, uwierzyć w niego tak naprawdę i szczerze, zyskując przez to bardziej wartościowe przeżywanie naszej wiary.

W niedzielę rekolekcje rozpoczęły się słowami Jezusa w ewangelii "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne (...)". Dla nas to możliwość odpowiedzenia na wołanie Jezusa o uwierzenie w niego i szczere przyjęcie jego nauk. Dzięki temu pomimo śmierci, nasze świadectwo wiary będzie wydawało plon w tych, którzy obserwowali nasze życie w Chrystusie.
Przeczytaj wszystkie czytania na ten dzień w serwisie katolickim Mateusz »

W poniedziałek w Święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny rozważaliśmy kwestie rodziny katolickiej i stosunku rodziców do dzieci.
Przeczytaj wszystkie czytania na ten dzień w serwisie katolickim Mateusz »

We wtorek w ewangelii usłyszeliśmy słowa: "Jezus powiedział do faryzeuszów: Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie (...)". Słuchaliśmy nauki o tym, jak Bóg nienawidzi szemrania przeciwko niemu. Nie chce obserwować naszego buntu przeciwko niemu, daje nam jednak możliwość odnalezienia go ponownie poprzez doświadczenie wyrzeknięcia się grzechu i odnowienie swojej wiary.
Przeczytaj wszystkie czytania na ten dzień w serwisie katolickim Mateusz »

Ostatniego dnia w środę przypatrywaliśmy się królowi Nabuchodonozorowi i temu, jak uwierzył prawdziwie w Boga poprzez akt wiary trzech braci - Szadraka, Meszaka i Abed-Nega. Zostali spaleni na stosie ponieważ nie chcieli oddać pokłonu pogańskim bożkom, a dla nas są przykładem do codziennego dawania świadectwa o naszej wierze. Świadectwo widoczne dla naszego otoczenia jest Ścieżką dla tych, którzy cały czas szukają Boga. Niech odnajdą drogę do niego w świadomej i głębokiej wierze każdego z nas.
Przeczytaj wszystkie czytania na ten dzień w serwisie katolickim Mateusz »

90_80.jpg 90_79.jpg 90_81.jpg 90_82.jpg 90_83.jpg 90_84.jpg 90_85.jpg 90_123.jpg 90_124.jpg 90_125.jpg 90_126.jpg 90_127.jpg 90_128.jpg 90_129.jpg 90_130.jpg 90_131.jpg 90_132.jpg 90_133.jpg

Wydarzenia z życia parafii