Rozpoczynamy październik - miesiąc różańcowy

2016-09-24 | RobertR

W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc, który dla nas ludzi wierzących naznaczony jest modlitwą różańcową. Pamiętajmy jak bardzo ważny w codziennej duchowości jest różaniec. Przykładem takiego rozmodlenia był św. Jan Paweł II, który właśnie w październiku został powołany na Stolicę Piotrową. Bardzo gorąco zachęcamy dzieci i młodzież, jak i wszystkich dorosłych, aby pomimo różnych obowiązków spotykać się na modlitwie różańcowej, która rozpoczyna się każdego dnia, oprócz wtorku. Tak, jak w tamtym roku, nabożeństwa różańcowe będą pół godziny przed Mszą Św., tj. o godz. 17.30, a po nim Msza Św. o godz. 18.00. Dzieci będą miały osobne nabożeństwo różańcowe z jedną dziesiątką różańca w poniedziałki o godz. 17.00. W Smukale różaniec w każdy piątek o godz. 16.30.