Wielki Tydzień 2016 - informacje organizacyjne

2016-03-21 | RobertR

Wszystkie ważne informacje o tegorocznych uroczystościach.

WIELKA ŚRODA
W środę w naszej parafii przypada dzień spowiedzi parafialnej z udziałem zaproszonych kapłanów. Spowiedź Św. od godz. 17.00 do 18.00 w Opławcu. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby przygotować się duchowo do Świąt Wielkiej Nocy.

WIELKI CZWARTEK
Wielki Czwartek o godz. 19.00 uroczysta Msza Św. koncelebrowana na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, podczas której wspólnie będziemy Bogu dziękować za dar Eucharystii i modlić się w intencji wszystkich kapłanów, o siłę i świętość w pracy duszpasterskiej. Dzień ten jest świętem kapłanów. Po Mszy Św. przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do godz. 22.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

WIELKI PIĄTEK
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jest to dzień męki i śmierci naszego Pana. Dlatego zapraszamy na godz. 15.00, czyli godzinę śmierci Pana Jezusa, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym dniu nie sprawuje się Mszy Św., jest sprawowana tylko liturgia Męki Pańskiej. Adoracja w ciemnicy w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 19.00. O godz. 19.00 liturgia Męki Pańskiej, podczas której modlimy się w intencji świata i Kościoła, i adorujemy Krzyż Chrystusa. Po liturgii krzyż będzie wystawiony do ucałowania i adoracji. O godz. 22.00 zakończymy adorację.

WIELKA SOBOTA
Adoracja w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich, aby znaleźć kilka minut w ciągu dnia na adorację przy Grobie Pańskim.

Święcenie potraw na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w Smukale o godz. 12.00 i w Opławcu o godz. 14.00 i 15.00.

W Wielką Sobotę o godz. 20.00 Wigilia Paschalna. Jest ona najpiękniejszą liturgią całego roku kościelnego, opartą na tradycji wczesnochrześcijańskiej, pomaga nam przeżyć Zmartwychwstanie naszego Pana. W czasie tej Mszy Św. poświęcimy ogień, Paschał i wodę, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, wysłuchamy śpiewu orędzia wielkanocnego i po uroczystej Mszy Św. udamy się procesją rezurekcyjną z zapalonymi świecami i wyśpiewamy radosne Alleluja. Liturgia ta jest tą jedyną i najpiękniejszą w swoim wymiarze i dlatego nie ma już rano procesji. Msza Św. jest Mszą Św. świąteczną, uczestnictwo w niej jest równoznaczne z udziałem w niedzielnej Mszy Św. Dlatego bardzo zapraszamy na wspaniałą uroczystość na godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

WIELKANOC i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według porządku niedzielnego.

Wróć do listy wpisów

Kliknij poniżej, aby powrócić do listy wpisów w tym dziale.

Aktualności

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Ogłoszenia parafialne

Pobierz plik PDF z ogłoszeniami parafialnymi

Maj / Czerwiec 2023

28 V - 03 VI

Pobierz plik PDF

Intencje mszalne

Pobierz plik PDF z intencjami mszalnymi

Maj / Czerwiec 2023

28 V - 03 VI

Pobierz plik PDF

Copyright © 2012-2023 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.