Wielki Tydzień

2019-04-13 | TadeuszR

Niedzielą, 14 kwietnia 2019 rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa to pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy – miasta, w którym dokonała się Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie. Cały Wielki Tydzień, a szczególnie Triduum Paschalne, tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, są najważniejszymi wydarzeniami w życiu Jezusa, jak i każdego człowieka wierzącego. Dlatego przeżywając pamiątkę tych wydarzeń, nie powinno nas zabraknąć na modlitwie i adoracji.