"Wielkie religie świata" - I-sza katecheza 20.10.2017

2017-10-18 | Redaktor

Celem wykładów jest przedstawienie największych religii działających na świecie. Powstały i kształtowały się w różnych okresach historii. Oddziałują na miliony ludzi kształtując ich postawy moralne i społeczne. Określają sposób ziemskiego bytowania i przedstawiają wizję przyszłej rzeczywistości. Co je łączy, co zaś dzieli? Jaki wywierają wpływ na współczesnego człowieka i w ogóle na świat?

W wielu proponowanych tutaj wykładach odnajdziemy niezbędny aspekt historyczny, a także biblijny, patrystyczny i dogmatyczny. Ostatni z wykładów poświęcony zostanie związku wyznaniowemu o nazwie Świadkowie Jehowy. Chociaż nie należy on do największych religii świata, wydaje się jednak konieczne, by zwrócić na niego uwagę, ponieważ jego wyznawcy nawiedzają domy nierzadko nieradzących sobie z ich argumentami chrześcijan.
W najbliższy piątek 20 października będzie miał miejsce pierwszy wykład o judaizmie z serii Największe religie świata. Judaizm to najstarsza monoteistyczna religia świata wyznawana przez Żydów. Jaki był jej początek i rozwój na przestrzeni wieków? Co jest najbardziej charakterystyczne we współczesnym judaizmie? Zapraszam serdecznie do Opławca na godz. 18.30. Wykład będzie multimedialny w kościele Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy-Opławcu (ul. Sanatoryjna 45).
Ks. Bogdan Czyżewski

1050_3444.jpg

Galeria zdjęć

Kliknij zdjęcie i powiększ.

Wróć do listy wpisów

Kliknij poniżej, aby powrócić do listy wpisów w tym dziale.

Fotorelacje ze świąt i uroczystości

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Ogłoszenia parafialne

Pobierz plik PDF z ogłoszeniami parafialnymi

Marzec / Kwiecień 2023

26 III - 01 IV

Pobierz plik PDF

Intencje mszalne

Pobierz plik PDF z intencjami mszalnymi

Marzec / Kwiecień 2023

26 III - 01 IV

Pobierz plik PDF

Copyright © 2012-2023 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.