Święto Ofiarowania Pańskiego

2017-01-27 | RobertR

W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem MB Gromnicznej. I tak, jak gromnica towarzyszy człowiekowi od Chrztu Św. aż do śmierci, tak Chrystus jest światłością oświecającą drogi naszego życia i prowadzącą ku wieczności. Msza Św. tego dnia w Opławcu o godz. 18.00. W tymże dniu obchodzimy również XXI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W szczególny sposób modlitwy ofiarujmy w intencji osób Bogu poświęconych. Tego dnia, o godz. 12 Ks. Bp odprawi uroczystą Mszę Św. koncelebrowaną w katedrze bydgoskiej, dziękując Bogu za wszystkie wspólnoty zakonne w diecezji bydgoskiej.