Już za kilka dni Święta

2016-12-18 | RobertR

Najważniejsze informacje i wydarzenia w nadchodzącym tygodniu.

Już tylko klika dni dzieli nas od tej szczególnej chwili, jaką jest narodzenie Bożej Miłości pośród nas. Chciejmy chociaż przez chwilę oderwać się od spraw codziennych i poprzez zamyślenie przygotować swoje serce, abyśmy mogli jako prawdziwi chrześcijanie zasiąść w gronie rodziny do wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. Tradycją naszych ojców przed rozpoczęciem wieczerzy ojciec lub gospodarz domu czyta urywek z Ewangelii św. Łukasza rozdziału II, o Narodzeniu Chrystusa. Po odczytaniu tego tekstu łamiemy się opłatkiem i zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Po wieczerzy śpiewamy w gronie najbliższych kolędy.

Zapraszamy na ostatnie Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.00. W piątek dzieci przynoszą wypełnioną planszę z wotami do MB Częstochowskiej. Za systematyczne uczestnictwo w Roratach dzieci otrzymają upominki. Zostanie także nagrodzony najładniejszy lampion wykonany własnoręcznie.

W środę 21 grudnia zapraszamy wszystkich naszych parafian do skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiadać będziemy wraz z zaproszonymi kapłanami od godz. 17.00 do 18.00.

W sobotę na godz. 22.00 do Smukały, a na 24.00 do Opławca zapraszamy na Pasterkę w intencji naszej wspólnoty parafialnej. W miarę możliwości przyjdźmy 20 minut wcześniej, aby wspólnie śpiewać kolędy. Przypominamy, że w pierwszy Dzień Świąt nie będzie Mszy Św. o godz. 10.00 w Smukale, natomiast Msza Św. w Opławcu z godz. 8.00 przesunięta jest na godz. 10.00. W drugi Dzień Świąt Msze Św. według porządku niedzielnego.