"Nie trafiłeś tu przez przypadek" - zakończenie rekolekcji wielopostnych

2012-03-29 | RobertR

Wczoraj zakończylismy rekolekcje wielkopostne. Tematyka rekolekcji oparta była na konieczności przyznania się przed Bogiem do swoich słabości i grzechów, obnażenia się przed nim z naszych codziennych mask i dzięki temu, naśladując wzory z czytań i ewangelii, uwierzyć w niego tak naprawdę i szczerze, zyskując przez to bardziej wartościowe przeżywanie naszej wiary.

Ksiądz Piotr podsumował dni rekolekcyjne, wyrażając jednocześnie wdzięczność za zaproszenie go do ich poprowadzenia. Nie ukrywał, że w pierwszej chwili wiadomość o prowadzeniu rekolekcji w naszej parafii mocno go zdziwiła, ponieważ rzadko zdarza się, aby neoprezbiter prowadził tak ważne nauki. Przyznał, że czuje się synem tej parafii, w końcu spędził tu rok jako diakon a wcześniej jako praktykant - zatem była to dla niego możliwość podziękowania parafianom za modlitwę i czynny udział nie tylko
w rekolekcjach.

Na koniec ksiądz Piotr otrzymał kwiaty i podziękowania od delegacji z parafii, a także wiele ciepłych słów uznania i podziękowania od księdza proboszcza. Ksiądz proboszcz krótko opowiedział, że ksiądz Piotr nie trafił do naszej parafii przypadkowo, wszystko było niejako kierowane przez Boga, również poprowadzenie naszych rekolekcji. Na koniec otrzymaliśmy uroczyste błogosławieństwo księdza rekolekcjonisty.

Przeczytaj streszczenie rekolekcji 2012 wraz z galerią zdjęć »

89_447.jpg 89_448.jpg 89_449.jpg

Aktualności - archiwum 2012