Kochana Rodzino Parafialna - słowo księdza proboszcza na rok 2012

2012-01-01 | RobertR

Hasło duszpasterskie roku 2012 brzmi "Kościół naszym domem". Dla wielu z nas rodzinny dom to uobecnienie wszystkiego, co najlepsze, poczucie bezpieczeństwa, prawdziwego szczęścia i bezinteresownej miłości. Chcemy, aby takim tez domem, w którym czujemy się jak w prawdziwej rodzinie, była dla nas wspólnota parafialna nazywana Kościołem.

Moim pragnieniem jest, abyśmy wszyscy byli odpowiedzialni i zatroskani o dzieła powstające w naszej społeczności. Nasz kościół parafialny to miejsce, gdzie spotykamy się z żywym Chrystusem, który umacnia naszą wiarę i wzajemne więzi. Zobowiązani też jesteśmy do troski o piękno naszej parafialnej świątyni. Cieszę się, że udało się zakończyć budowę domu parafialnego, który dopełnia całości architektury sakralnej. W obecnym roku planujemy otynkowanie wieży kościoła i wykonanie elewacji budynku kościoła i wieży. Aby się to udało niezbędne jest nasze wspólne wsparcie tych inwestycji. Szczególnym wyrazem zrozumienia i okazanej troski niech będą dodatkowe ofiary składane w kopertach lub na parafialne konto bankowe z przeznaczeniem na ten właśnie cel. Zdaję sobie sprawę z trudności materialnych wielu naszych rodzin, dlatego forma ta jest całkowicie dobrowolna.

W obecnym 2012 roku przeżywał będę srebrny jubileusz kapłaństwa. Nie ukrywam, że z okazji tej uroczystości chciałbym zrealizować wymienione zamierzenia. Głęboko wierzę, że uda się tego dokonać przy Waszej pomocy.

Wszystkim Parafianom życzę w Nowym Roku Pańskim, aby Bóg dopomógł realizować plany i zadania w życiu rodzinnym i w społeczności, w której żyjemy.

Ks. Grzegorz Roman

Aktualności - archiwum 2012