Ważne wydarzenia w maju

2016-05-01 | RobertR

Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który niesie ze sobą różne święta i wydarzenia. Warto zapoznać się ze szczegółami, aby móc w nich uczestniczyć.

Cały miesiąc
Zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30, pół godziny przed Mszą Św., oprócz wtorków. Podczas każdego nabożeństwa będą czytane rozważania maryjne, a śpiew prowadzić będzie pani organistka. W Smukale nabożeństwo majowe w każdy piątek o godz. 17.00.

3 maja (wtorek)
Wielka Uroczystość Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 maja. Msze Św. według porządku niedzielnego.

Rada Osiedla zaprasza do wzięcia udziału w wycieczce 3 maja do inowrocławskich tężni. Szczegóły na zaproszeniach pod chórem.

5 maja (czwartek)
Przypada adoracja w Smukale. Rozpocznie się ona o godz. 18.00 nabożeństwem majowym, a po nabożeństwie Msza Św.

Od 6 maja
Od piątku 6 maja nowenna do Ducha Św.

7 maja (sobota)
W wigilię Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. w sobotę 7 maja o godz. 12.00 w Smukale na Cmentarzu Obozowym przy ul. Baranowskiego odbędzie się przy udziale władz samorządowych, uczniów naszej szkoły i kompanii honorowej Wojska Polskiego uroczysta Msza Św. w intencji ofiar obozu.

8 maja (niedziela)
Kazania głosił będzie nasz były praktykant ks. Piotr Wachowski. Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć płytę wydaną z okazji Światowych Dni Młodzieży, której jest ks. Piotr współtwórcą.

15 maja (niedziela)
Podczas Mszy Św. o godz. 11.30 dziewięcioro dzieci przystąpi do I Komunii Św.