Święto Trzech Króli

2016-01-02 | RobertR

W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana Świętem Trzech Króli.

Podczas Mszy Św. poświęcimy kredę i kadzidło. To właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy pierwsze litery imion trzech mędrców. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Zwyczaj ten jest świadectwem naszej wiary. Msze Św. według porządku niedzielnego. Uczestnictwo tego dnia we Mszy Św. jest obowiązkiem każdego katolika.

W Uroczystość Trzech Króli w naszych parafiach otaczamy modlitwą wszystkich polskich misjonarzy i misjonarki, pracujących na całym świecie. Po każdej Mszy Św. ministranci zbierają ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

Zapraszamy 6 stycznia na godz. 12.00 do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie od kościoła Świętej Trójcy na Stary Rynek.