30 lat od męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

2014-10-11 | RobertR

W niedzielę 19 października mija dokładnie 30 lat od męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności” Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Znamienne jest to, że w świątyni Pięciu Polskich Braci Męczenników na Wyżynach sprawował swoją ostatnią Mszę Św. i stąd wyruszył na męczeński szlak. Ks. Bp Jan Tyrawa zaprasza 16 października na godz. 18.00 na uroczystą Mszę Św. sprawowaną pod przewodnictwem Prymasa Polski Ks. Abp Wojciecha Polaka. Natomiast w niedzielę 19 października o godz. 13.00 Ks. Bp Jan Tyrawa odprawi Mszę Św. o rychłą kanonizację męczennika. Msza Św. transmitowana będzie przez TVP Polonia.

Aktualności - archiwum 2014