Razem z Panem Bogiem rozpoczynamy czerwiec

2014-06-01 | RobertR

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzień dziękczynienia i Dzień Dziecka. Dodatkowo w czerwcu codzienna Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Kościele jest obchodzona już od V wieku. W codziennej wędrówce naszego życia potrzebujemy wsparcia łaski Jezusa Chrystusa, abyśmy nigdy nie zeszli z drogi prowadzącej nas ku życiu wiecznemu. Chrystus obecny w Eucharystii i moc Ducha Świętego nieustannie wspiera nas na tej drodze.

Dzisiaj w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy dzień dziękczynienia. Pragniemy Panu Bogu dziękować za opatrzność nad naszym narodem, a w tym roku w szczególny sposób dziękujemy za kanonizację Jana Pawła II. Symbolem wdzięczności Polaków jest budowa Centrum Opatrzności Bożej. Po Mszach Św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.

Dzisiaj też Dzień Dziecka. Niech nasze postępowanie będzie pomocą w rozeznawaniu dobrej drogi życia dzieci.

W czerwcu codziennie po Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu dodatkowo Nowenna do Ducha Świętego.

Wróć do listy wpisów

Kliknij poniżej, aby powrócić do listy wpisów w tym dziale.

Aktualności - archiwum 2014

Zobacz również

Poniżej znajduje się lista odnośników do stron o podobnej treści, które uznaliśmy za interesujące dla Ciebie. Kliknij w odnośnik, aby przejść do wybranej strony.

Ogłoszenia parafialne

Pobierz plik PDF z ogłoszeniami parafialnymi

Sierpień 2019

18 VIII- 24 VIII

Pobierz plik PDF

Intencje mszalne

Pobierz plik PDF z intencjami mszalnymi

Sierpień 2019

18 VIII - 24 VIII

Pobierz plik PDF

Copyright © 2012-2019 by Parafia Przemienienia Pańskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.