30-lecie utworzenia Parafii Przemienienia Pańskiego

2013-06-30 | RobertR

Przygotowania do uroczystości oraz późniejsza fotorelacja.

31 maja 1983 roku Ks. Prymas Kardynał Józef Glemp erygował Parafię Przemienienia Pańskiego poprzez dekret podpisany w Gnieźnie. W skład parafii weszły dzielnice północno-zachodnie miasta Bydgoszczy: Opławiec i Smukała Górna (wydzielone z parafii Czyżkówko), Smukała Dolna (wydzielona z parafii Jachcice). Utworzenie nowej parafii nastąpiło z dniem 1 lipca 1983 roku. W galerii poniżej znajdują się zdjęcia z oryginalnych stron dekretu.

W niedzielę 30 czerwca obchodzimy 30-lecie istnienia naszej parafii. Najpierw na mszy św. o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Wędkowskiego podziękujemy Panu Bogu za naszą parafię.

Historia naszej parafii została również zapisana z podziałem na poszczególne lata na tej stronie z kalendarium.

W tym miejscu pojawiać będą się kolejne informacje związane z uroczystością, a następnie dołączona będzie fotorelacja z samej uroczystości.

Znasz inne fakty lub ciekawe wydarzenia z życia parafii? Chcesz podzielić się niepowtarzalnymi zdjęciami? Wyślij te informacje do redakcji na adres .

312_1264.jpg 312_1259.jpg 312_1260.jpg 312_1261.jpg 312_1262.jpg 312_1263.jpg

Fotorelacje ze świąt i uroczystości