Przygotowanie do uroczystości Bożego Ciała

2013-05-26 | RobertR

Informacje organizacyjne

W czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego, a po Mszy Św. o godz. 11.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Czterech Ołtarzy tradycyjną trasą: ulicą Sanatoryjną w kierunku Krynickiej, Letniskową i Wycieczkową. Mszę Św. i procesję poprowadzi ks. prof. Bogdan Czyżewski.

Bardzo prosimy o dekorację trasy, przygotowanie czterech ołtarzy, poczty sztandarowe, asystę, niosących obrazy i znaki religijne oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Prosimy również dzieci komunijne o uroczysty udział w strojach w procesji, a ojców dzieci komunijnych zgodnie z tradycją o niesienie baldachimu.

Próby dziewczynek sypiących kwiatki w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Niech nie zabraknie dzieci z naszej parafii, które ubogacą Uroczystość Bożego Ciała przez sypanie kwiatków i udział w procesji. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie służby liturgicznej.

W oktawie Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem odprawiana będzie codziennie o godz. 18.00 w Opławcu, natomiast tradycyjnie już zakończenie oktawy w Smukale.

Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

Zobacz galerię zdjęć z przygotowań

Zobacz galerię zdjęć z Mszy św. oraz procesji

292_1267.jpg 292_1268.jpg

Aktualności - archiwum 2013