Habemus Papam! Mamy nowego papieża Franciszka!

2013-03-13 | RobertR

115 kardynałów-elektorów wybrało nowego papieża. Konklawe trwało dwa dni, kardynałowie głosowali pięć razy. 13 marca o godz. 19.03 nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym. Nowy papież to kardynał Jorge Mario Bergoglio, dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires. Argentyńczyk przyjął imię Franciszek.

W tej ważnej dla Kościoła chwili dziękujemy Panu Bogu za dar wyboru nowego Ojca Świętego Franciszka, pierwszego papieża z Ameryki Południowej. Jako ludzie wierzący przede wszystkim przez naszą pogłębioną wiarę i modlitwę, wspieramy Jego osobę w tych, niełatwych dla Kościoła, czasach.

Aktualności - archiwum 2013