Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020

2020-09-12 | RafałM

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020, po perypetiach związanych z pandemią, zrealizowała się 11 września, co jest naszą ogromną radością.

Wędrowanie otworzyła Msza św. o godz. 21:00 w kościele pw. św. Mikołaja w Bydgoszczy (Stary Fordon). W homilii, którą wygłosił ks. Kan. Karol Glesmer, proboszcz tamtejszej parafii, odwołał się do wezwania św. Pawła zawartego w Liście do Koryntian "Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali". W ten sposób wezwał wszystkich EDK-owiczów do wzięcia wszystkich intencji i zmierzenia się z nocną wyprawą, podkreślając, że nasze życie własnie na tym polega, by iść ku Pan Bogu. Po Mszy św. nastąpiło rozesłanie uczestników, którzy mieli do wyboru dwie trasy: BIAŁĄ Świętych Archaniołów (41 km) oraz SREBRNĄ Anioła Stróża (25/27 km). Największą radość sprawia, gdy ktoś z uczestników podchodzi i mówi: "potrzebowałem tej Drogi". I to jest chyba najlepsze podsumowanie tego, co tu przeżywamy. Do zobaczenia na trasach EDK w Wielkim Poście 2021!