Informacje dot. stanu zagrożenia epidemicznego

2020-03-14 | RafałM

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br. informujemy, że:

1. We Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Sugerujemy, by
w pierwszej kolejności mogły wziąć udział osoby związane z intencją Mszy św.
2. Transmisja "na żywo" z naszego kościoła będzie nadawana przez fanpage na Fb "Parafia Opławiec - Bydgoszcz":
* w niedzielę o godz. 11:30 i 18:00 (Gorzkie Żale i Msza św.)
* w piątek o godz. 17:30 Droga krzyżowa i Msza św.
Msze św. odprawiamy według stałego harmonogramu wraz z modlitwą prośby o oddalenie zagrożenia epidemicznego oraz z zachowaniem w/w wytycznych władz państwowych i diecezjalnych.
3. Kościół jest codziennie otwarty od godz. 9:00 do 18:30 na indywidualną modlitwę. Prosimy o zachowanie zasad ostrożności.
4. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. Istnieje możliwość spowiedzi w innym czasie w konfesjonale lub rozmównicy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
5. Przypominamy, że wiele spraw tj. intencje mszalne, rezerwacje sakramentów i planowanych uroczystości, zrealizować można przez internet lub telefonicznie. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
6. Zawieszamy do odwołania wszelkie spotkania dzieci i młodzieży oraz grup duszpasterskich. Odwołane zostały rekolekcje oraz najbliższy wykład ks. prof. B. Czyżewskiego.
7. Zachęcamy do codziennej modlitwy, zwłaszcza do łączności z kapłanami w modlitwie różańcowej o godzinie 20.30, a także w prywatnych modlitwach.

Z pamięcią w modlitwie:

Wydarzenia z życia parafii