Uroczystość Przemienienia Pańskiego - odpust parafialny

2019-08-06 | RafałM

Uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. Piotr Gogolewski.

W homilii przypomniał, że dla trzech apostołów wejście na górę Tabor było nie tylko niezwykłym doświadczeniem boskości Jezusa, ale również umocnieniem ich wiary, która zostanie wystawiona na ciężką próbę w godzinę Śmierci na krzyżu. Dzisiejsza uroczystość winna być i dla nas wzmocnieniem wiary i ufności, że Jezus jest przy nas, by nas wspierać i doprowadzić do życia wiecznego.

Słowa modlitwy wstępnej Nowenny do Jezusa Przemienionego:

Jezu Przemieniony, na górze Tabor objawiłeś trzem apostołom swoje boskie oblicze, aby - pomimo różnych doświadczeń - nie zwątpili w Ciebie jako Boga i Pana.
I my, tak jak apostołowie, pragniemy doświadczyć Twojej bliskości i łaski.
Jaśniejący bóstwem Chryste, wejrzyj na nas klęczących przed Twym świętym wizerunkiem, przemieniaj nasze serca, byśmy zawsze trwali w miłości ku Tobie. Umocnij naszą wiarę, byśmy w niej żyli aż do końca naszych dni.
Panie Jezu, spraw abyśmy z pomocą Twojej łaski wyzbywali się wszelkich wad i grzechów oraz byli zawsze wierni Twoim przykazaniom. Oddajemy Ci nasze rodziny, młodzież i dzieci. Prosimy, abyś dawał nam nowe powołania do życia kapłańskiego
i zakonnego. Wejrzyj na wszystkie sprawy trudne i te, które szczególnie dziś Tobie polecamy: ...
Uwielbiamy Cię w tym miejscu, gdzie nieustannie doznajemy Twoich łask i miłosierdzia. Wracając do swoich domów pragniemy Ciebie wielbić i dziękujemy za to, że towarzyszysz nam w naszym codziennym życiu. Błagamy Cię o te łaski przez Twoje Najświętsze Przemienienie. Amen.

1353_5147.jpg 1353_5148.jpg 1353_5149.jpg

Fotorelacje ze świąt i uroczystości