Wielki Post

2018-02-17 | TadeuszR

Wielki Post jest kolejną w naszym życiu okazją do przeżycia tego szczególnego czasu w duchu nawrócenia.

Niech w głębokim przeżywaniu tego okresu pomogą nam post, modlitwa i jałmużna, jak i też nabożeństwa wielkopostne. Nie żałujmy czasu i wysiłku, by dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu razem z Chrystusem.
W owocnym przeżyciu tego czasu pomogą nam wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Gorzkie Żale podczas których będziemy rozważać Mękę Pańską w każdą niedzielę o godz. 18.00. Kazania pasyjne głosił będzie ks. Arkadiusz Muzolf. Po nabożeństwie Gorzkich Żali Msza Św.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w Opławcu o godz. 17.00 dla dzieci i 17.30 dla wszystkich, a w Smukale o 17.00. Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej pomaga nam zrozumieć sens męki i śmierci Jezusa Chrystusa, a przez to z pokorą przyjąć krzyż codziennego życia.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, tj. 18 marca.
Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. Jarosław Bogacz, dyrektor muzeum w Gnieźnie.
Już teraz prosimy o takie zorganizowanie czasu, aby nikogo z nas nie zabrakło podczas rekolekcji.