Bieżące wydarzenia budowlano-remontowe

Poniżej znajdują się informacje dotyczące bieżących prac prowadzonych na poczet budowy lub remontów, przeprowadzanych w naszej parafii. W miarę możliwości zamieszczane będą również zdjęcia obrazujące postępy przeprowadzanych prac. Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkich darczyńcom wspomagającym naszą parafię.

2012-04-02

System ogrzewania prawie na ukończeniu, elewacja wieży zakończona

Jak możemy zauważyć w kościele, elementy nowego systemu grzewczego są już większości ukończone - cieszymy się, że udało się to wykonać tak szybko i mamy nadzieję, że system ten spełni nasze oczekiwania w sezonie grzewczym. Elewacja wieży również została zakończona, a wieża prezentuje się przepięknie.

117_389.jpg 117_390.jpg 117_392.jpg 117_393.jpg

2012-03-25

Trwają prace montażu ogrzewania i wykonywania elewacji

Trwają prace przy montażu instalacji grzewczej. Obecnie montowane są na chórze nagrzewnice i wentylator, które będą podawały ciepło do kanałów wentylacyjnych. Jak widać postępują również prace na wieży, która została obłożna styropianem, nałożony jest już klej i siatka. W tym tygodniu będzie wykonane tynkowanie i malowanie wieży.

115_333.jpg 115_334.jpg 115_336.jpg 115_337.jpg

2012-03-19

Rozpoczęły się prace nad ociepleniem i elewacją wieży kościelnej.

Prace wykonywane są bardzo dobrym systemem Caparol. Firma DYZPOL wykonuje prace profesjonalnie i dokładnie. Po ukończeniu wieży wykonana zostanie elewacja na kościele. Na czas prac prowadzonych na wieży, zostanie wyłączone bicie dzwonu o godzinie 12:00, podyktowane jest to zwiększeniem bezpieczeństwa osób pracujących przy pracach budowlanych na rusztowaniu.

83_65.jpg 83_138.jpg

2012-03-05

Rozpoczynamy prace montażu nowego ogrzewania w kościele

Prace wykonuje firma Promont z zastosowaniem swojego autorskiego projektu grzewczego. W ogólnym ujęciu projekt zakłada przechwytywanie ciepłego powietrza unoszącego się do góry i wdmuchiwanie go na nowo w kierunku poziomym, dzięki czemu wytworzy się tzw. mostek termiczny zatrzymujący ciepłe powietrze przed ulatywaniem w górę. Dzięki temu ciepło w kościele powinno być o wiele bardziej odczuwalne, a tym samym zwiększy się wydajność instalacji grzewczej, skutkując zmniejszeniem kosztów eksploatacyjnych. Nowy system nadmuchowy będzie połączony z kotłownią w domu parafialnym, a dmuchawy będą zamontowane na chórze.

84_339.jpg 84_338.jpg

Pomoc materialna

Prace budowlane i remontowe, które prowadzimy, wymagają bardzo dużego nakładu finansowego. Bez dodatkowego wsparcia ze strony Parafian i osób spoza parafii ciężko pokryć wszystkie koszty tychże prac. Liczy się każda pomoc finansowa, za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Ofiary można składać w formie koperty lub przelewem na parafialne koto bankowe:

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego
ul. Sanatoryjna 45